HOME O FIRMIE NASZE REALIZACJE SPRZEDAŻ DYSZ KONTAKT www.FirmaKonarski.pl
     
Zakup tej fazowarki został przeprowadzony przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Potrzebujesz pomocy, masz pytania odnośnie naszych produktów i usług, chciałbyś wiedzieć o nas więcej? Skontaktuj się z nami. Zapraszamy.

Sprzedaż dysz - informacje ogólne


Zobacz również: Katalog produktów

Firma Wielobranżowa KONARSKI jest przedstawicielem handlowym niemieckiej firmy Franz Klein GmbH.

Firma Klein od 1949 roku specjalizuje się w konstruowaniu systemów obróbki strumieniowo-ściernej. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w połączeniu z wykwalifikowanym personelem pozwoliło tej firmie stać się ekspertem w tej dziedzinie.
Firma Klein od ponad 50 lat produkuje dysze z użyciem węglika boru o gęstości większej niż 2,50g/cm2. Poprzez kontynuację badań i kontrolę rynku "program dyszowy" firmy Klein jest ciągle udoskonalany, dzięki czemu możemy Państwu zaoferować produkt najwyższej jakości i technologii.

Węglik boru jest jednym z technicznie najtwardszych tworzyw (jest używany między innymi do obróbki diamentów). Dzieki tym zaletom jest idealnym materiałem do produkcji dysz bez stosowania spoiw.

To w dyszach TETRABOR® składniki są najbardziej odporne na ścieranie, dzięki temu stosowanie najtwardszych ścierniw (korund, węglik krzemu) nie powoduje nadmiernego zużycia dysz, co daje możliwość ich długiego użytkowania.

Koszt używania dysz TETRABOR® w porównaniu z dyszami z innych materiałów jest kilkakrotnie niższy. Dlatego dysze z węglika boru są najodpowiedniejsze biorąc pod uwagę wysokie wymagania urządzeń piaskujących i techniki ścierania.

Zalety dysz TETRABOR® z węglika boru:
• stałe warunki eksploatacji i niezmienna wydajność strumienia ścierniwa
• długa żywotność dysz nawet przy użyciu najtwardszych ścierniw
• mniejsze zapotrzebowanie na powietrze
• zmniejszenie przestojów urządzenia piaskującego powodowane rzadką
wymianą dysz

TETRABOR® dysze - medium piaskujące
Medium piaskujące Wielkość
ziarna [mm]
Ciśnienie
robocze [bar]
Czas
pracy [h]
Stalowe kulki
0,3-0,7 6 1.500-2.500
Piasek kwarcowy
0,5-1,5 6 1.000-2500
Korund (AI2O3)
<1,0 4 300-500
Weglik krzemu (SiC)
<1,0 4 100-150


Sukces Firmy Klein w "programie dyszowym" nie jest związany jedynie z doborem odpowiedniego materiału, lecz jest połączony z wieloletnim doświadczeniem i badaniami w zakresie produkcji dysz do obróbki strumieniowo-ściernej do wielu różnorodnych zastosowań.

Obok dysz w kształcie cylindrycznym, Firma Klein oferuje dysze TETRABOR® w kształcie Laval-Venturi. W przeciwieństwie do zwykłych, konwencjonalnych dysz kanał zwęża się od wlotu do środka, po czym ponownie się rozszerza w kierunku wylotu dyszy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu prędkość wylotowa ścierniwa jest dwa razy wyższa niż w dyszach z kanałem cylindrycznym, co niesie za sobą zwiększenie wydajności podczas obróbki strumieniowo-ściernej o 40%. Wykorzystanie dysz TETRABOR® w kształcie Laval-Venturi pozwala na zmniejszenie zużycia ścierniwa, energii oraz czasu obróbki.

Firma Franz Klein GmbH, której jesteśmy przedstawicielem, jest w stanie wykonać każdą dyszę do obróbki strumieniowo ściernej, w dowolnym kształcie i rozmiarze, według indywidualnego zamówienia.

ściągnij Informacje ogólne jako .PDF

 

     Logo firmy Klein oraz nazwy towarowe - TETRABOR® i Ekasic® są wyłączną własnością
     firmy Franz Klein GmbH + Co.

 

 

 

   

Copyright © KONARSKI Sp.j. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie treści, zdjęć, form i wzorów przedstawionych
produktów jest zabronione i chronione przez prawo.

O FIRMIE REALIZACJE SPRZEDAŻ DYSZ KONTAKT